11. apr 2005

Valgustoidus (ingl.k. Breatharianism)

Lugesin ajakirja Kolmas Silm 02.2005 numbrist ülevaadet Soomes toimunud Minä Olen messist, kus esines sakslasest loodusteaduste doktor ja keemik Michael Werner (55).

Tsitaat ajakirjast:
"Michael Werner lõpetas nimelt jaanuaris 2001 igasuguste toiduainete tarvitamise ja läks üle "valgustoidusele", nagu ta ise seda nimetab. <...>
"Umbes kolm aastat tagasi asusin taotlema, et mind teaduslikult uuritaks. Loa saamine selleks polnud lihtne. Eriti hämmastas mind, et keegi polnud nähtusest tegelikult huvitatudki. Mitmed teadlased väitsid kartvat, et neil tuleb siis asuda oma maailmapilti muutma. Taipasin, et minu juhtum oli paljudele lihtsalt liiga äärmuslik.
Möödunud sügisel luba siiski saadi. Ühes Berni ülikoolis veetsin isoleeritud ruumis 10 ööpäeva väga põhjaliku järelvalve all. Mu kaalu kontrolliti ja soolestikku pildistati regulaarselt. Sooled olid terved, kuid tühjad, enesetunne oli suurepärane - nagu kogu aeg praegugi.""
Innustust sai Michael austraallanna Jasmuheeni raamatust "Light nourishment" (valgustoidus). Ingliskeelses maailmas on asjal nimeks "breatharianism".

Väike otsing ja 7010 linki läbivaatamiseks oligi olemas. :)

Juba esimese paarikümne lingi läbivaatamine tekitas mulje, et pea pooleks on tuliseid pooldajaid ja ägedaid vastaseid. Ühed räägivad Jumalikust hingusest ja armastuse energia ümbertöötlemisest, teised jällegi surmaga lõppenud nälgimistest. Asja seletatakse lahti nii avatud mõtlemise, esoteeriliste huvide, teadusliku ilmavaate kui ka sügavalt religioossete inimeste seisukohalt.

Kel huvi, loeb ise edasi ...
Kes soovib, see proovib ... (NB! Omal vastutusel!)

Enda jaoks jõudsin arusaamisele, et esialgu eelistan ma jätkuvalt nautida toidu ja joogi maitset ning mediteerida lisaks neile toimingutele, mitte nende asemel. :)

Kommentaare ei ole: